Announcement

Vote for which improvement to work on first!

Več: forum.

Unaudited

Subtitles were not yet audited by the editorial team. Caution is advised!
Poster for subtitles' movie Gods of Egypt (2016).

Информации за филмот

Наслов Gods of Egypt (2016)
Вид Филм

Податоци за преводот

ID iI1A
Создадено 22.5.2016 20:07:34
Учесник Aleks33
Јазик Македонски
Слики во секунда 23.976


User votes

No votes

User reports

Poor subtitle quality. 0
File is not a subtitle! 0
Wrong movie or episode entry. 0
Wrong language. 0
Wrong release. 0
Garbled text (strange characters, like rectangles and such). 0

Releases

Gods.of.Egypt.2016.720p.BRRip.x264.AAC-ETRG
Gods of Egypt.2016.1080p.BluRay.x264-DRONES
Gods.of.Egypt.2016.BRRip.XviD.AC3-EVO
Gods of Egypt.2016.720p.BluRay.x264-DRONES
Gods.of.Egypt.2016.1080p.BRRip.x264.AAC-ETRG
Gods.of.Egypt.2016.720p.BRRip.XviD.AC3-RARBG
Gods of Egypt.2016.BDRip.x264-DRONES
Gods.of.Egypt.2016.720p.BluRay.x264.ShAaNiG
Gods.of.Egypt.2016.720p.BluRay.HEVC.x265-RMTeam
Gods.of.Egypt.2016.1080p.BRRip.XviD.AC3-RARBG
Gods.of.Egypt.2016.720p.BRRip.x264-MkvCage
1080p.BRRip.x264.AAC-ETRG

Subtitles preview

Име на фајлот
Gods.of.Egypt.2016.1080p.BRRip.x264.AAC-ETRG
Име
gods_of_egypt_2016_1080p_brrip_x264_aac-etrg
Content preview
# Почеток Крај Metadata Lines
1 00:00:38.011 00:00:46.011
 1. Превод и обработка: Виктор Николов
2 00:00:46.174 00:00:51.630
 1. БОГОВИТЕ
 2. НА ЕГИПЕТ
3 00:00:56.006 00:00:58.074
 1. Малкумина ја знаат
 2. целата приказна.
4 00:00:58.655 00:01:2.319
 1. Колку што јас се сеќавам
 2. започнува некако вака.
5 00:01:3.104 00:01:4.746
 1. Пред почетокот на историјата.
6 00:01:5.062 00:01:7.663
 1. Египет беше родното
 2. место на целиот живот.
7 00:01:8.050 00:01:10.974
 1. Рај вреден на боговите
 2. кои го создадоа.
8 00:01:11.617 00:01:13.458
 1. Па, боговите одлучија
 2. да живееат таму.
9 00:01:13.775 00:01:15.683
 1. Покрај своите помалку
 2. вредни креации.
10 00:01:16.037 00:01:16.992
 1. Луѓето.
11 00:01:17.767 00:01:21.378
 1. Не можеше да се погрешат боговите
 2. помеѓу смртниците кои ги обожаваа.
12 00:01:21.738 00:01:25.800
 1. Боговите беа повисоки со злато што
 2. им течеше низ вените наместо крв.
13 00:01:27.254 00:01:31.457
 1. И можеа да го промена изгледот по сопствена
 2. желба, во разни застрашувачки ѕверови.
14 00:01:34.668 00:01:38.323
 1. Египет и самиот беше поделен
 2. помеѓу двајца силни браќа.
15 00:01:38.693 00:01:40.758
 1. Озирис, богот на животот.

Статистики

Number of downloads 85
Number of units 1K
Number of lines 1K
Number of lines per unit 1.49
Number of characters 40K
Number of characters per line 20.78

Нема коментари