Announcement

Vote for which improvement to work on first!

Več: forum.

Unaudited

Subtitles were not yet audited by the editorial team. Caution is advised!
Poster for subtitles' movie Supergirl (2015) S01E03.

Episode information

Наслов Supergirl (2015)
Вид ТВ Серии
Сезона 1
Епизода 3
Вид на епизода Обични
Episode title N/A

Податоци за преводот

ID JZc-
Создадено 21.11.2015 11:39:47
Учесник Master Chief
Јазик Македонски
Слики во секунда 23.976


User votes

No votes

User reports

Poor subtitle quality. 0
File is not a subtitle! 0
Wrong movie or episode entry. 0
Wrong language. 0
Wrong release. 0
Garbled text (strange characters, like rectangles and such). 0

Releases

Supergirl.S01E03.480p.HDTV.x264-mSD
Supergirl.S01E03.HDTV.XviD-FUM
Supergirl.S01E03.HDTV.X264-LOL
Supergirl.S01E03.480p.HDTV.x264-RMTeam
Supergirl.S01E03.1080p.HDTV.X264-DIMENSION
Supergirl.S01E03.720p.HDTV.2CH.x265.HEVC-PSA
Supergirl.S01E03.720p.HDTV.HEVC.x265-RMTeam
Supergirl.S01E03.720p.HDTV.X264.AAC-SS -={SPARROW}=-
Supergirl.S01E03.720p.HDTV.X264-DIMENSION
Supergirl.S01E03.HDTV.XviD-AFG
Supergirl.S01E03.480p.HDTV.X264-mRs
Supergirl.S01E03.720p.HDTV.x265.ShAaNiG

Subtitles preview

Име на фајлот
Supergirl.S01E03.720p.HDTV.X264-DIMENSION
Име
supergirl_s01e03_720p_hdtv_x264-dimension
Content preview
# Почеток Крај Metadata Lines
1 00:00:1.040 00:00:3.970
 1. Кога бев мала, мојата планетата
 2. Криптон, умираше.
2 00:00:4.910 00:00:7.654
 1. Ме испратија на Земјата
 2. за да го чувам мојот братучед.
3 00:00:8.440 00:00:11.740
 1. Бродот ми скрена од
 2. патот и кога пристигнав,
4 00:00:11.866 00:00:15.380
 1. мојот братучед веќе беше
 2. пораснат и станал Супермен.
5 00:00:15.990 00:00:19.374
 1. Долго време ги криев способностите,
 2. но неодамнешен инцидент
6 00:00:19.582 00:00:22.083
 1. ме принуди да се откријам
 2. пред светот.
7 00:00:23.270 00:00:25.797
 1. За повеќето јас сум само
 2. асистент во "Кат Ко Медија".
8 00:00:26.381 00:00:29.570
 1. Но тајно работам
 2. со мојата сестра во одделот,
9 00:00:29.717 00:00:33.930
 1. за да го заштитам градот од вонземјани,
 2. како и секој кој би му наштетил.
10 00:00:35.380 00:00:37.881
 1. Јас сум Супердевојка.
11 00:00:38.082 00:00:39.800
 1. Досега во "Супердевојка":
12 00:00:39.950 00:00:42.320
 1. Оваа слика сум ја видела.
 2. Победи на "Пулицер".
13 00:00:42.438 00:00:44.520
 1. Позираше за неа.
 2. Изгледа ме сака.
14 00:00:44.650 00:00:47.151
 1. Ти си Џими Олсен?
15 00:00:47.485 00:00:51.290
 1. Тој знае?
 2. Што ако луѓето разберат која си?

Статистики

Number of downloads 16
Number of units 527
Number of lines 882
Number of lines per unit 1.67
Number of characters 20K
Number of characters per line 23.42

Нема коментари