Announcement

Vote for which improvement to work on first!

Več: forum.

Poster for subtitles' movie True Detective (2014) S02E08.

Episode information

Наслов True Detective (2014)
Вид ТВ Серии
Сезона 2
Епизода 8
Вид на епизода Обични
Episode title Omega Station

Податоци за преводот

ID 1YE9
Создадено 10.8.2015 21:08:49
Учесник juvemkd
Јазик Македонски
Слики во секунда N/A


User votes

No votes

User reports

Poor subtitle quality. 0
File is not a subtitle! 0
Wrong movie or episode entry. 0
Wrong language. 0
Wrong release. 0
Garbled text (strange characters, like rectangles and such). 0

Releases

True.Detective.S02E08.480p.HDTV.x264-mSD
True.Detective.S02E08.HDTV.x264-KILLERS
True.Detective.S02E08.HDTV.XviD-AFG
True.Detective.S02E08.720p.HDTV.x264-0SEC
True.Detective.S02E08.720p.HDTV.2CH.x265.HEVC-PSA
True.Detective.S02E08.720p.HDTV.x264.ShAaNiG

Subtitles preview

Име на фајлот
True.Detective.S02E08.HDTV.x264-KILLERS
Име
true_detective_s02e08_hdtv_x264-killers
Content preview
# Почеток Крај Metadata Lines
1 00:01:26.015 00:01:29.017
 1. ВИСТИНСКИ ДЕТЕКТИВ
 2. Сезона 2 Епизода 8
2 00:01:45.042 00:01:46.875
 1. Дрвја.
3 00:01:49.146 00:01:54.482
 1. Тоа мало место кај карпите во шумата.
4 00:01:55.769 00:01:59.738
 1. Паметам беше пештера.
5 00:02:1.158 00:02:3.241
 1. Како бајка.
6 00:02:7.781 00:02:9.330
 1. Четири дена?
7 00:02:10.917 00:02:17.372
 1. Можеби ми дал нешто.
 2. Можеби јас го блокирам сеќавањето.
8 00:02:20.377 00:02:24.679
 1. Црна дупка е.
 2. Овој празен простор,
9 00:02:24.681 00:02:30.051
 1. тие четири дена.
 2. А тоа што се сеќавам кога...
10 00:02:35.692 00:02:38.376
 1. кога влегов во колата...
11 00:02:46.369 00:02:52.073
 1. Не ме внесе со сила.
 2. Не беше ни блиску до мене.
12 00:02:54.294 00:02:56.294
 1. Ми кажа дека сум убава.
13 00:03:2.753 00:03:4.919
 1. Се сеќавам.
14 00:03:7.724 00:03:13.561
 1. Се сеќавам тоа направи да се чувствувам...
 2. Ми се допадна тоа...
15 00:03:20.654 00:03:24.572
 1. Влегов во комбе со непознат.

Статистики

Number of downloads 38
Number of units 523
Number of lines 881
Number of lines per unit 1.68
Number of characters 19K
Number of characters per line 22.43

Нема коментари